Joburi recente

Facturist

Adăugat: 06.07.2022

 M&Co HR Services recrutează pentru o companie națională specializată în instalații și echipamente de încălzire: Facturist.

Responsabilități:

- Verificarea și predarea facturilor de aprovizionare către contabilitate;

- Atribuții contabilitate primară : verificare avize,facturi;

-Recepția facturilor de aprovizionare;

- Urmărirea stadiului de pregătire a comenzilor;

- Introducerea documentelor privind mișcarea stocului de marfă;

- Răspunde de activarea comenzilor de transport ,zone de livrare.

Candidatul ideal:

- Persoană cu inițiativă, responsabilă și cu spirit de echipă;

- Cunoștințe bune de operare Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);

- Cunoștințe de warehouse management - reprezintă avantaj.

Ofertă:

- Posibilitatea de dezvoltare profesională;

- Instruire la locul de muncă;

-Tichete de masă : 20 ron /zi lucrată;

- Bonusuri .

Asistent analist

Adăugat: 04.07.2022

M& Co HR Services recrutează pentru o companie națională specializată în instalații și echipamente de încălzire: Asistent analist .

Responsabilități

- Răspunde de acordarea derogărilor de credit;

- Urmărește si verifică zilnic respectarea condițiilor de derogare;

- Trimite notificări șefii punctelor de lucru despre clienții intrați în insolvență;

- Aranjează și ține evidența contractelor și a instrumentelor de plată primate de la clienți.

- Lunar verifica in sistemul ERP persoanele fizice cu datorii, dupa care discuta cu agentii si / sau sefii punctelor de lucru pentru o solutionare cat mai rapida a situatiei.

- Studii economice;

-Cunoștințe bune de operare Microsoft Office (Word, Excel, Outlook);

- Cunoștințe soft ERP - reprezintă avantaj.

Ofertă:

- Salar in functie de experiență;

- Tichete de masă : 20 ron /zi lucrată;

- Bonusuri.

Analist prețuri

Adăugat: 26.06.2022

M&Co HR Services recrutează pentru o companie națională specializată în instalații și echipamente de încălzire: Analist prețuri

Responsabilități :

- Sa controleze discounturile acordate clientilor pe diferite grile de discounturi conform politicii interne de preturi;

- Va fi responsabil(a) de completarea tuturor grilelor de discounturi din ERP;

- Va fi responsabil(a) de verificarea periodica a preturilor din B2B si ERP iar in cazul unor diferente de corectarea acestora;

- Va controla si gestiona preturile de lista nete din sistem;

- Va fi responsabil(a) de atasarea listelor de preturi nete pe clienti in functie de zona din care face parte - Va pregati periodic situatie cu produsele nestocabile greu vandabile si va propune scaderi de pret la ele pentru a le vinde.

- Totodata va pregati Promotii in sectiunea special dedicata din sistemul online de vanzari si va analiza periodic vanzarile din promotii

- Va analiza activitatea agentilor pe vanzari din produse promotionale si va propune sistem de bonusare pentru ei;

- Va analiza preturile concurentei la produsele de baza si va veni cu propuneri de a corela preturile noastre de lista cu cele ale lor;

- Va veni cu propuneri de reducere cost pentru a fi competitivi cu produsele cu costuri mari (intrari vechi); Va face reevaluarea costurilor periodic (saptamanal) din sistem.

Ofertă:

- Pachet salarial corelat in functie de experiență:

- Bonusuri